Spektakle dyplomowe III roku
Serdecznie zapraszamy na spektakle dyplomowe Słuchaczy III roku Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich.
W sezonie 2015/2016 nasi Słuchacze zaprezentują 3 spektakle dyplomowe:
„Bleee…” Maliny Prześlugi w reżyserii Adama Biernackiego
„Beauty Box” w reżyserii Sebastiana Królikowskiego
„Wilko. Letnisko” wg opowiadania Jarosława Iwaszkiewicz pt: „Panny z Wilka”w reżyserii Mateusza Olszewskiego
Wyjątkowy spektakl plenerowy dla najmłodszych! „Bleee…” Maliny Prześlugi to zabawna opowieść o roli wzajemnego wsparcia i o ukrytym talencie drzemiącym w każdym z nas. Opowieść tym przyjemniejsza, że zaprezentowana tuż po majowym weekendzie, w pięknych (i – mamy nadzieję – słonecznych) okolicznościach przyrody – na osiedlu fińskich domków przy ul. Jazdów.
Słuchacze III roku Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich zapraszają na swój spektakl dyplomowy, w którym Wy i wasze pociechy zaprzyjaźnicie się z garstką mocno ekscentrycznych owadów, spędzających czas na wygnaniu z zamku Królowej Motyli.
Spektakl rozpocznie się przy pomniku w okolicach domku przy ul. Jazdów 8/2, obok mostku prowadzącego do Zamku Ujazdowskiego. Liczymy na wsparcie słońca, ale na wszelki wypadek prosimy zaopatrzyć się w parasole.
Twórcy:
Adam Biernacki (reżyseria), Konrad Wantrych (opracowanie muzyczne), Ilona Rechnio (współpraca choreograficzna), Dominika Godziemba-Trytek (charakteryzacja), Magdalena Zagrajek (fotorelacja ze spektaklu)
występują: Milena Brzyska, Anna Gadzała, Agata Darnowska (II rok) Agata Kucharska, Monika Łabendowicz, Agnieszka Pasieka (II rok), Aleksandra Roszkiewicz, Magdalena Stefańska
Spektakle:
9 i 10 maja, godz. 11:00 i 18:00
18 czerwca, godz. 11:00 ul. Lubelska 30/32
WSTĘP WOLNY
Licencji na wystawienie utworu udzieliła Agencja Dramtu i Teatru ADiT
Spektakl powstaje w ramach projektu Transfuzja – Giełda Aktorska
Dziękujemy za pomoc https://m.facebook.com/
„Beauty box” to spektakl dyplomowy słuchaczy III roku Szkoły Aktorskiej Machulskich w reżyserii Sebastiana Królikowskiego.
Tytułowy Beauty Box to salon piękności, który dla sześciu kobiet staje się miejscem ucieczki od świata zewnętrznego. Każda z nich szuka w nim wzajemnej akceptacji, próbując uwolnić się od groteskowej formy kobiecości, której wymaga od nich rzeczywistość. Tu wyrzucają z siebie wątpliwości dotyczące wszystkich aspektów bycia kobietą: małżeństwa, macierzyństwa, urody, ciała. Salon fryzjerski przemienia się w gabinet terapii.
Beauty Box to opowieść o dostosowaniu się do idealnego wizerunku kobiety, stworzonego przez kino, telewizję i kolorowe magazyny. „Naturalne piękno nie istnieje” – to zdanie jak mantra nieustannie powtarzane jest przez właścicielkę salonu. Bohaterki spektaklu patrzą na siebie oczami społeczeństwa próbując odgrywać narzucone im role.
Beauty Box jest próbą ukazania, jak wyniszczający może być proces usilnego dostosowywania się do panujących norm i trendów, i jak poważne niesie to za sobą konsekwencję.
„Beauty box” wg. „Stalowych Magnolii” sztuki Roberta Harlinga.
Spektakl powstał w ramach projektu: Transfuzja – giełda aktorska
Czy w dzisiejszym świecie kobieta jest produktem? Na to pytanie próbują odpowiedzieć twórcy spektaklu Beauty Box.






Reżyseria:
Scenografia:
Sonja Marczewski/Weronika Wojtach
Kostiumy:
Weronika Katarzyna Wojtach – studentka II roku na wydziale scenografii warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z pasją odkrywa tajniki projektowania przestrzeni teatralnych, filmowych i kostiumów. Pracowała przy wielu etiudach reżyserskich studentów Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza i filmach studentów WSF w Warszawie i PWSFTiTv w Łodzi. Połowę swojej energii oddaje prowadzonej Galerii 18a, w której sprawdza pomysły na aranżacje przestrzeni wystawienniczych.
Muzyka:
w Ognisku Teatralnym u Machulskich przy PO Assitej w Warszawie. Autor dżingli i muzyki do etiud filmowych. Akompaniator, improwizator
w grupie teatralnej „Potem-o-tem”. Twórca muzyki i piosenek
w autorskim projekcie „Skodo” oraz w zespole „Klisza”. Twórca wciąż poszukujący własnej,muzycznej drogi.
Ruch sceniczny:
Projekcie Video:
Animacje:
Jan Zagdański
Szkoła Aktorska Machulskich założona została w 1999 roku przez Halinę i Jana Machulskich przy Polskim Ośrodku Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ i została wpisana do rejestru niepublicznych szkół artystycznych. Jest to szkoła policealna, trzyletnia, kształcąca w zawodzie aktora. Nadzór nad nią sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Od chwili powstania Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich przy PO ASSITEJ wykształciła 292 absolwentów. Regularnie uczestniczymy w Zamojskim Lecie Teatralnym, nasi Słuchacze występowali na Festiwalu FAMA w Świnoujściu, Europejskim Festiwalu Młodego Teatru w Grenoble, Festiwalu TUC w Trieście i wielu innych.
Od października 2015 roku Szkoła Aktorska Machulskich ma swoją siedzibę w Kamienicy Artystycznej przy ulicy Lubelskiej 30/32 na warszawskiej Pradze. Opiekunem merytorycznym Szkoły jest profesor Maciej Wojtyszko – Dziekan Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.
DATA PREMIERY: 21 V 2016 godz. 19
MIEJSCE PREMIERY: Teatr WARSawy, Rynek Nowego Miasta 5
KOLEJNE SPEKTAKLE: 22 V godz. 17 i 18, Teatr WARSawy
27 V, Komuna Warszawa,
ul. Lubelska 30/32
Już 21-ego stycznia na Scenie Mózg Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera w Warszawie zobaczymy pierwszy z nich. WILKO. LETNISKO w reżyserii Mateusza Olszewskiego to To wachlarz sześciu barwnych kobiet, które wszystkie swoje nadzieje na zmianę życia wiążą z powrotem jednego mężczyzny. To próba przełamania czasu, przywrócenia dawnych marzeń i zrealizowania ich w zmienionej rzeczywistości po transformacji. To dzika walka o samca, wychodząca zza zasłony konwenansu. To wreszcie szalona podróż w środku zimy w sam środek gorącego lata, inspirowana opowiadaniem Panny z Wilka Jarosława Iwaszkiewicza.
Zespół młodych twórców sięga po zmysłowe opowiadanie polskiego autora aby obudzić ukryte pragnienia zmiany, dotknąć nienasycenia, które drzemie pod płaszczem „dobrego, spokojnego życia”. Marzenia o dzikiej miłości, o wyjeździe na zachód, o karierze, o rodzinie skumulowane w jednym miejscu tworzą prawdziwą emocjonalną bombę. Dla młodych aktorek (i aktora) to także pierwsza szansa zaprezentowania się szerszej publiczności. Co wyniknie z ich „wilczego” apetytu…?
Występują:
Milena Brzyska
Anna Gadzała
Agata Kucharska
Monika Łabendowicz
Anna Matuszczak
Aleksandra Roszkiewicz
Grzegorz Mroziński (II rok)
Scenografia:
Stefania Katarzyna Dębska – w roku 2015 obroniła dyplom licencjacki na Wydziale Scenografii warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Pracowni Scenografii i Figury Animowanej dr hab. Katarzyny Proniewskiej-Mazurek, wykonując projekt zatytułowany Błękitna linia pod powiekami. Ciało człowieka/przestrzeń. Było to badanie działania łączącego przestrzeń i ruch człowieka, inspirowane m.in. utworem “Ślepcy” Maurice’a Maeterlinck’a.
Obszary twórczości to projektowanie i aranż przestrzeni potrzebnych do wykreowania dzieł innych twórców oraz działania własne obejmujące także projektowanie kostiumów, instalacji oraz wytwarzanie obrazów video. Zajmuje się również fotografią i grafiką. Wszystkie swoje twórcze aktywności traktuje jako element procesu poszukiwań i refleksji nad charakterem przestrzeni.
Choreografia:
Iga Dzięgielewska – tancerka formacji Shadow, reprezentującej Hakiel Akademię Tańca. Uczestniczyła w turniejach krajowych i międzynarodowych, produkcjach telewizyjnych oraz akcjach charytatywnych. Współpracowała z RMF FM, TVP, TVN oraz Teatrem Muzycznym Roma. Obecnie współpracuje z agencją taneczną HAT. Pasjonatka teatru tańca i teatru ruchu. Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych i teatranych. Absolwentka Ogniska Teatralnego „U Machulskich”.