google plus
FACEBOOK
TWITTER
YOYTUBE
insta

Spektakle dyplomowe III roku

Serdecznie zapraszamy na spektakle dyplomowe Słuchaczy III roku Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich.

W sezonie 2015/2016 nasi Słuchacze zaprezentują 3 spektakle dyplomowe:

„Bleee…” Maliny Prześlugi w reżyserii Adama Biernackiego

„Beauty Box” w reżyserii Sebastiana Królikowskiego

„Wilko. Letnisko” wg opowiadania Jarosława Iwaszkiewicz pt: „Panny z Wilka”w reżyserii Mateusza Olszewskiego


Bleee...

 

Wyjątkowy spektakl plenerowy dla najmłodszych! „Bleee…” Maliny Prześlugi to zabawna opowieść o roli wzajemnego wsparcia i o ukrytym talencie drzemiącym w każdym z nas. Opowieść tym przyjemniejsza, że zaprezentowana tuż po majowym weekendzie, w pięknych (i – mamy nadzieję – słonecznych) okolicznościach przyrody – na osiedlu fińskich domków przy ul. Jazdów.

Słuchacze III roku Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich zapraszają na swój spektakl dyplomowy, w którym Wy i wasze pociechy zaprzyjaźnicie się z garstką mocno ekscentrycznych owadów, spędzających czas na wygnaniu z zamku Królowej Motyli.

Spektakl rozpocznie się przy pomniku w okolicach domku przy ul. Jazdów 8/2, obok mostku prowadzącego do Zamku Ujazdowskiego. Liczymy na wsparcie słońca, ale na wszelki wypadek prosimy zaopatrzyć się w parasole.

Twórcy:
Adam Biernacki (reżyseria), Konrad Wantrych (opracowanie muzyczne), Ilona Rechnio (współpraca choreograficzna), Dominika Godziemba-Trytek (charakteryzacja), Magdalena Zagrajek (fotorelacja ze spektaklu)

występują: Milena Brzyska, Anna Gadzała, Agata Darnowska (II rok) Agata Kucharska, Monika Łabendowicz, Agnieszka Pasieka (II rok), Aleksandra Roszkiewicz, Magdalena Stefańska

Spektakle:
9 i 10 maja, godz. 11:00 i 18:00

18 czerwca, godz. 11:00 ul. Lubelska 30/32

WSTĘP WOLNY

Licencji na wystawienie utworu udzieliła Agencja Dramtu i Teatru ADiT

Spektakl powstaje w ramach projektu Transfuzja – Giełda Aktorska

Dziękujemy za pomoc https://m.facebook.com/jazdow/

 


Beauty Box

„Beauty box” to spektakl dyplomowy słuchaczy III roku Szkoły Aktorskiej Machulskich w reżyserii Sebastiana Królikowskiego.


Tytułowy Beauty Box to salon piękności, który dla sześciu kobiet staje się miejscem ucieczki od świata zewnętrznego. Każda z nich szuka w nim wzajemnej akceptacji, próbując uwolnić się od groteskowej formy kobiecości, której wymaga od nich rzeczywistość. Tu wyrzucają z siebie wątpliwości dotyczące wszystkich aspektów bycia kobietą: małżeństwa, macierzyństwa, urody, ciała. Salon fryzjerski przemienia się w gabinet terapii.


Beauty Box to opowieść o dostosowaniu się do idealnego wizerunku kobiety, stworzonego przez kino, telewizję i kolorowe magazyny. „Naturalne piękno nie istnieje” – to zdanie jak mantra nieustannie powtarzane jest przez właścicielkę salonu. Bohaterki spektaklu patrzą na siebie oczami społeczeństwa próbując odgrywać narzucone im role.


Beauty Box jest próbą ukazania, jak wyniszczający może być proces usilnego dostosowywania się do panujących norm i trendów, i jak poważne niesie to za sobą konsekwencję.


„Beauty box” wg. „Stalowych Magnolii” sztuki Roberta Harlinga.


Spektakl powstał w ramach projektu: Transfuzja – giełda aktorska


Czy w dzisiejszym świecie kobieta jest produktem? Na to pytanie próbują odpowiedzieć twórcy spektaklu Beauty Box.

Zapraszamy na nasz fanpage:
https://www.facebook.com/Beauty-Box-826825064089911/
WYSTĘPUJĄ:
Milena Brzyska
thumb_13078241_1095481867183450_72017144
Anna Gadzała
thumb_13081609_1095479437183693_19723678
Agata Kucharska
thumb_13082000_1095478263850477_12261154
Monika Łabendowicz
thumb_13113288_1095481273850176_10405268
Aleksandra Roszkiewicz
thumb_13120528_1095479367183700_18232650
Magdalena Stefańska
thumb_13120469_1095480387183598_19461310
TWÓRCY:

Reżyseria:

Sebastian Królikowski – aktor, wykładowca, instruktor teatralny. Ukończył aktorstwo w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Ponadto absolwent Dziennikarstwa i  Komunikacji Społecznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Amerykanistyki na Uniwersytecie  Warszawskim. Od 2007 roku instruktor teatralny w Ognisku Teatralnym „U Machulskich”. W latach 2009­-14 asystent prof. Eugenii Herman uczącej przedmiotu „Sceny wierszem” w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana  Machulskich. Od 2014 roku samodzielny wykładowca w tej uczelni. Ponadto w latach 2014-15 prowadzący  zajęcia „Sceny klasyczne” i „Sceny współczesne” na wydziale aktorstwa w Szkole Wyższej  Komunikowania i Mediów Społecznych. Od 2015 roku wykładowca w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.  Współzałożyciel kolektywu twórczego 52°43’N19°42’E PROJECT z którym zrealizował spektakle grane w  warszawskich teatrach Studio i Praga, a także na festiwalach w Brazylii, Kanadzie, Łotwie, Holandii i  Niemczech. Ma na końce kilka ról w filmach i serialach telewizyjnych m.in. „M jak miłość”, „O mnie się nie  martw”. „Beauty Box” jest jego debiutem reżyserskim.

Scenografia:

Sonja Marczewski/Weronika Wojtach
Sonja Marczewski – studentka III roku Scenografii na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie przygotowuje dyplom w pracowni filmu na podstawie tekstu A. Strindberga. W projekcie łączy kreowanie świata fantazji z poszukiwaniem realiów historycznych. Ma na koncie realizację scenografii do kilku etiud na Akademii Teatralnej, a także zaprojektowanie i wykonanie kostiumu operowego. Szczególnie interesuje się ilustracją, teatrem NO i botaniką.

Kostiumy:

Weronika Katarzyna Wojtach – studentka II roku na wydziale scenografii warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z pasją odkrywa tajniki projektowania przestrzeni teatralnych, filmowych i kostiumów. Pracowała przy wielu etiudach reżyserskich studentów Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza i filmach studentów WSF w Warszawie i PWSFTiTv w Łodzi. Połowę swojej energii oddaje prowadzonej Galerii 18a, w której sprawdza pomysły na aranżacje przestrzeni wystawienniczych.

Muzyka:

Piotr Skodowski – muzyk, autor piosenek, kompozytor i producent. Nauczyciel gry na fortepianie oraz tłumacz. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga a także Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Autor ścieżki dźwiękowej oraz kompozytor muzyki do spektaklu dyplomowego „Lekcya Języka Angielskiego” w reżyserii Piotra Kozłowskiego dla Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w 2007 roku. W latach 2008-2010 akompaniator na zajęciach z piosenki aktorskiej prowadzonych przez Roberta Kudelskiego dla Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. W roku 2010 autor ścieżki dźwiękowej i kompozytor muzyki do spektaklu „Some girls” w reżyserii Wojciecha Stefaniaka w Projekt Teatr Warszawa. W latach 2006-2012 instruktor muzyczno-teatralny 

Ognisku Teatralnym u Machulskich przy PO Assitej w Warszawie. Autor dżingli i muzyki do etiud filmowych. Akompaniator, improwizator 
w grupie teatralnej „Potem-o-tem”. Twórca muzyki i piosenek 
w autorskim projekcie „Skodo” oraz w zespole „Klisza”. Twórca wciąż poszukujący własnej,muzycznej drogi.

Ruch sceniczny:

Barbara Synak –  tancerka, wielbicielka tańca. Przygodę z tańcem zaczęła w wieku 6 lat w klubie X-Ray. Następnie uczęszczała do klubu sportowego Grawitacja, gdzie odniosła liczne sukcesy. W wystepach solowych miedzy innymi 1. i 3. miejsce na World Dance Week w Mikołajkach, 3. Miejsce na Mistrzostwach Polski federacji IDO, 3. Miejsce na Mistrzostwach Świata federacji IDO w Bochum oraz liczne sukcesy na mistrzostwach federacji takich jak PZTS oraz NZTS. Na koncie ma rownież wiele nagród w kategoriach duetów oraz mini formacji zarówno na poziomie krajowym jak i światowym. Po opuszczeniu Grawitacji uczęszczała do WST w Szkole Baletowej na Moliera, gdzie trenowala glownie modern. W ciagu kariery tanecznej trenowala style takie jak hip hop, locking, breakdance oraz modern.

Projekcie Video:

Tadeusz Kabicz – Najpierw chciał być pisarzem, potem aktorem, ale kiedy dostał od rodziców kamerę, odkrył swoje prawdziwe powołanie – reżyserię. Studiował polonistykę i kulturoznawstwo na UW. Robić filmy uczył się w Przedszkolu Filmowym Andrzeja Wajdy, Akademii Filmu i Telewizji i wreszcie w katowickiej szkole filmowej. Prowadzi warsztaty teatralne i filmowe dla dzieci i młodzieży w Ognisku Teatralnym „U Machulskich”. Uwielbia jeść, biegać i ciężko pracować.

Asystent reżysera:
Agata Kucharska

Animacje:

Jan Zagdański

Szkoła Aktorska Machulskich założona została w 1999 roku przez Halinę i Jana Machulskich przy Polskim Ośrodku Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ i została wpisana do rejestru niepublicznych szkół artystycznych. Jest to szkoła policealna, trzyletnia, kształcąca w zawodzie aktora. Nadzór nad nią sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od chwili powstania Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich przy PO ASSITEJ wykształciła 292 absolwentów. Regularnie uczestniczymy w Zamojskim Lecie Teatralnym, nasi Słuchacze występowali na Festiwalu FAMA w Świnoujściu, Europejskim Festiwalu Młodego Teatru w Grenoble, Festiwalu TUC w Trieście i wielu innych.

Od października 2015 roku Szkoła Aktorska Machulskich ma swoją siedzibę w Kamienicy Artystycznej przy ulicy Lubelskiej 30/32 na warszawskiej Pradze. Opiekunem merytorycznym Szkoły jest profesor Maciej Wojtyszko – Dziekan Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.

DATA PREMIERY: 21 V 2016 godz. 19

MIEJSCE PREMIERY: Teatr WARSawy, Rynek Nowego Miasta 5

KOLEJNE SPEKTAKLE: 22 V godz. 17 i 18, Teatr WARSawy

                                          27 V, Komuna Warszawa,

                                                 ul. Lubelska 30/32


12465793_910719275663890_2021723706712972279_o

 

Już 21-ego stycznia na Scenie Mózg Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera w Warszawie zobaczymy pierwszy z nich. WILKO. LETNISKO w reżyserii Mateusza Olszewskiego to  To wachlarz sześciu barwnych kobiet, które wszystkie swoje nadzieje na zmianę życia wiążą z powrotem jednego mężczyzny. To próba przełamania czasu, przywrócenia dawnych marzeń i zrealizowania ich w zmienionej rzeczywistości po transformacji. To dzika walka o samca, wychodząca zza zasłony konwenansu. To wreszcie szalona podróż w środku zimy w sam środek gorącego lata, inspirowana opowiadaniem Panny z Wilka Jarosława Iwaszkiewicza.

Zespół młodych twórców sięga po zmysłowe opowiadanie polskiego autora aby obudzić ukryte pragnienia zmiany, dotknąć nienasycenia, które drzemie pod płaszczem „dobrego, spokojnego życia”. Marzenia o dzikiej miłości, o wyjeździe na zachód, o karierze, o rodzinie skumulowane w jednym miejscu tworzą prawdziwą emocjonalną bombę. Dla młodych aktorek (i aktora) to także pierwsza szansa zaprezentowania się szerszej publiczności. Co wyniknie z ich „wilczego” apetytu…?

 

Występują:

thumb__29bbtinyy_resize_600_600.jpg   Milena Brzyska

thumb__20bb_resize_600_600.jpg   Anna Gadzała  

thumb__11bb_resize_600_600.jpg   Agata Kucharska

thumb__7bb_resize_600_600.jpg   Monika Łabendowicz

thumb_38bb_resize_600_600.jpg   Anna Matuszczak

thumb_1bb_resize_600_600.jpg   Aleksandra Roszkiewicz

thumb_mann_resize_600_600.jpg   Grzegorz Mroziński (II rok)

Scenografia:

Stefania Katarzyna Dębska – w roku 2015 obroniła dyplom licencjacki na Wydziale Scenografii warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Pracowni Scenografii i Figury Animowanej dr hab. Katarzyny Proniewskiej-Mazurek, wykonując projekt zatytułowany Błękitna linia pod powiekami. Ciało człowieka/przestrzeń. Było to badanie działania łączącego przestrzeń i ruch człowieka, inspirowane m.in. utworem “Ślepcy” Maurice’a Maeterlinck’a.

Obszary twórczości to projektowanie i aranż przestrzeni potrzebnych do wykreowania dzieł innych twórców oraz działania własne obejmujące także projektowanie kostiumów, instalacji oraz wytwarzanie obrazów video. Zajmuje się również fotografią i grafiką. Wszystkie swoje twórcze aktywności traktuje jako element procesu poszukiwań i refleksji nad charakterem przestrzeni.

Choreografia:

Iga Dzięgielewska – tancerka formacji Shadow, reprezentującej Hakiel Akademię Tańca. Uczestniczyła w turniejach krajowych i międzynarodowych, produkcjach telewizyjnych oraz akcjach charytatywnych. Współpracowała z RMF FM, TVP, TVN oraz Teatrem Muzycznym Roma. Obecnie współpracuje z agencją taneczną HAT. Pasjonatka teatru tańca i teatru ruchu. Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych i teatranych. Absolwentka Ogniska Teatralnego „U Machulskich”.