Co nas wyróżnia?

–  darmowa rekrutacja – brak opłaty za egzamin wstępny

brak ograniczeń wiekowych – w przeciwieństwie do szkół państwowych, mogą się do nas dostać ludzie w każdym wieku, od 17 roku życia

– system mentoringu zamiast ocen – rezygnujemy z dzienników i ocen, to nasi mentorzy oceniają na bieżąco Twoje postępy

elastyczny program – kształtujemy plan zajęć w odniesieniu do potrzeb i zainteresowań grupy

dwuletni program kształcenia – pierwszy rok nauki przeznaczamy na pracę warsztatową, drugi na pracę nad spektaklami.

intensywne kształcenie podstawowych umiejętności – w pierwszym roku pracujemy blokami warsztatowymi, kształcąc konkretne umiejętności, m.in. dykcję i emisję, umiejętność mówienia wierszem, prozą, dialogowanie, śpiew, taniec, teatr formy itd.

przygotowanie do szkół wyższych – jeśli planujesz zdawać na wydziały aktorskie wyższych uczelni artystycznych, przygoda z Machulskimi pomoże ci się przygotować do egzaminów

tworzenie projektów teatralnych – nie zamykamy się we własnym gronie: w drugim roku nauki wspólnie tworzymy spektakle i prezentujemy je na zewnątrz!

ogromne doświadczenie – nasza szkoła kształci aktorów od 1999 roku!

O SZKOLE

Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich działa od 1999 roku.

Inicjatorem jej powstania był Jan Machulski – aktor teatralny i filmowy, reżyser, wieloletni wykładowca i dziekan w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Szkoła realizuje eksperymentalny, autorski program nauczania. Kształci aktorów, ale także edukatorów teatralnych oraz początkujące talenty. Pomaga w przygotowaniu do egzaminów wstępnych na wydziały aktorskie wyższych uczelni artystycznych, przygotowuje do pracy w publicznych i niezależnych teatrach oraz samodzielnej twórczości artystycznej.

Od 2020 roku jest prywatną eksperymentalną szkołą aktorską, kontynuując działalność szkoły niepublicznej w bardziej elastycznej, atrakcyjnej formie, poza systemem edukacji państwowej.

Program nauczania

Prywatna eksperymentalna Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich prowadzi dwuletni system nauki, zakończony otrzymaniem dyplomu.

Pierwszy rok przeznaczamy na działania warsztatowe: kształcimy podstawowe umiejętności w blokach warsztatowych (proza współczesna i klasyczna, wiersz współczesny i klasyczny, sceny,, sceny formą,  monologi, taniec ludowy i współczesny, piosenka aktorska, teatr formy, zadania aktorskie, wiedza o teatrze), dostosowywanych do potrzeb grupy. Elastycznie dobieramy program, mając na uwadze zainteresowania uczestników grupy i ich preferencje zawodowe. Taki system nauki na pierwszym roku stworzony jest z myślą o uczniach, którzy pragną przygotować się do egzaminów wstępnych na wydziały aktorskie wyższych uczelni artystycznych (Akademia Teatralna, Akademia Sztuk Teatralnych, PWSTFiTV).

Drugi rok nauki przeznaczony jest na tworzenie spektakli i projektów teatralnych pod okiem reżyserów. Chcemy wspólnie tworzyć projekty, które zostaną zaprezentowane publiczności. Nauka zawodu w praktyce pomoże wszystkim tym, którzy chcą zajmować się aktorstwem nie tylko profesjonalnie, ale także aby rozwijać swoje umiejętności, kompetencje i talent, a w przyszłości tworzyć własne autorskie projekty.